ویزا رومانی

کلیه شهروندان ایرانی که قصد سفر به کشور رومانی را دارند، باید پیش از سفر برای دریافت ویزای رومانی به سفارت رومانی در تهران مراجعه کنند.

رومانی یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپا است و به دلیل تاریخ قرون وسطایی خود مملو از قلعه‌ها، جاذبه‌ها و گروهی از دیدنی‌ترین مکان‌های تاریخی دنیا است. البته در کنار جاهای دیدنی رومانی، مردم خونگرم و مهمان‌نواز و طبیعت زیبا و چشم‌نواز را نیز باید به ویژگی‌های جذاب رومانی اضافه کرد. با وجود این ویژگی‌های منحصربه‌فرد تعداد گردشگران این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است؛ بنابراین، در صورت سفر به رومانی از خیل عظیم گردشگران خبری نبوده و گردشگران سفری آرام را تجربه خواهند کرد.

رومانی عضو اتحادیه اروپا است و با داشتن ویزای شینگن می‌توان وارد خاک این کشور شد. ولی در صورتی نداشتن ویزای شینگن، گردشگران خارجی باید پیش از سفر به این کشور از طریق سفارت و کنسولگری‌های این کشور برای دریافت ویزا اقدام کنند. نکته قابل توجه اینکه رومانی عضو پیمان شینگن نیست، ولی از آنجایی‌که قصد دارد به عضویت این پیمان درآید، در صدور ویزا سختگیری‌ می‌کند.


انواع ویزای رومانی

۱)‌ کارت بین‌المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیات علمی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها

۲) کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت برای صاحبان شرکت‌های خصوصی (مدیر عامل، عضو هیات مدیره و…)

۳) کپی از آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی برای کارمندان بخش دولتی

۴) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با گواهی سابقه بیمه تامین اجتماعی (حداقل یک سال قبل از سفر) برای کارمندان بخش خصوصی

۵) کپی از جواز کسب/ کارت بازرگانی برای کسبه، کارت بین‌المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیات علمی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها

۶) کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت برای صاحبان شرکت‌های خصوصی (مدیر عامل، عضو هیات مدیره و…)

۷) کپی از آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی برای کارمندان بخش دولتی

۸) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با گواهی سابقه بیمه تامین اجتماعی (حداقل یک سال قبل از سفر) برای کارمندان بخش خصوصی

۹) کپی از جواز کسب / کارت بازرگانی برای کسبه

۱۰) بلیط هواپیما و برگه رزرو هتل وجه مبلغ ضمانت معادل ۵۰۰ یورو (به ازای هر نفر) است.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن زمان مشاوره حضوری با شماره تماس   ۲۲۵۷۵۰۳۰  تماس بگیرید.